נתקעת עם פנצ'ר? לא עברת טסט? הצמיג תקול? הגעת למקום הנכון. כבר לא צריך להיות מומחה רכב כדי לטפל בצמיג תקור. לרשותך מנוע השוואת מחירי צמיגים המסייע להחליף צמיגים ברכב בקלות, במהירות ובמחיר המשתלם ביותר. באתר ניתן למצוא הנחות עד כ- 60% הנחה ממחיר המחירון. ניתן לבצע חיפוש על פי סוג הרכב ללא צורך בדגם הצמיג, לאתר את הפנצ'ריה הקרובה ביותר ואת המחיר הזול ביותר. לאחר מציאת הצמיג אותו תרצה לרכוש ניתן להזמינו טלפונית ללא התחייבות, להגיע אל הפנצ'ריה המוצעת ולהרכיבו. התשלום יבוצע בבית העסק, אך ורק בתום הרכבת הצמיג החדש. לא הרכבת? לא שילמת.

7 היתרונות של חישוקי מגנזיום

7 היתרונות של חישוקי מגנזיום
מאת:
מערכת Tires4 - U
תאריך: 2016-11-07 14:37:29

 חישוקי מגנזיום מיוצרים משילוב בין אלומיניום ומתכות אחרות, ולכן הם חזקים במיוחד וקלי משקל. הם לא רק תורמים לאסתטיקה, אלא גם מעלים את ערך הרכב, משפרים ביצועים ואפילו מצמצמים את צריכת הדלק. גלו את רשימת היתרונות המלאה.

 חישוקי מגנזיום מותקנים על גלגל הרכב ומורכבים מתערובת של כמה מתכות שונות. למרות שמם, המרכיב המרכזי בחישוקים מן הסוג הזה הוא דווקא אלומיניום ולא מגנזיום. השימוש באלומיניום עולה בקנה אחד עם הציפיות מהחישוקים, ומבטיח שורה של יתרונות:

1. עמידות וחוזק – האלומיניום הוא חומר עמיד ואיכותי שמתאים לצרכיה של תעשיית הרכב. זוהי מתכת שניתנת לעיצוב בקלות ובעלת ברק עמום שנוצר בעקבות שכבה דקה של אלומינה (תחמוצת האלומיניום). האלומינה מופיעה מיד בחשיפה לאוויר והיא זו שמקנה לאלומיניום את תכונותיו המיוחדות. 

כמו כן, יש לציין שהאלומיניום חסר תכונות מגנטיות, הוא מוליך בצורה טובה חשמל וחום והוא עמיד בפני קורוזיה (חלודה ושיתוך). 

2. משקל נמוך – אלומיניום הוא מתכת קלה שצפיפותה עומדת על שליש בלבד מזו של פלדה או נחושת ותכונה זו היא שמעניקה לחישוקים את משקלם הנמוך. המשקל הנמוך הוא משמעותי במיוחד עבור חישוקי רכב: הוא מסייע במניעת בלאי ושחיקה של חלקי הרכב השונים, משפר את דיוק ההיגוי ועוזר לרכב להאיץ.

בנוסף, בניגוד לרכיבים אחרים במכונית, החישוקים אינם נתמכים על ידי הקפיצים שפועלים ברכב בעת בלימה, לכן ככל שהם קלים יותר, כך הם נחשבים בטוחים ונוחים יותר.

3. אסתטיקה – השיקול האסתטי מהווה את אחת הסיבות העיקריות להצלחה של חישוקי המגנזיום. אפשר לראות מרחוק את ההבדל בין חישוקי מגנזיום איכותיים לבין חישוקים רגילים, לא רק במכוניות ספורט, אלא גם ברכבים משפחתיים. 

האסתטיקה של חישוקי המגנזיום הופכת אותם לפריט נחשק עבור חובבי הגה מושבעים. חישוקי מגנזיום מיוצרים במדינות שונות ברחבי העולם והם כמובן יקרים בהשוואה לחישוקים סטנדרטיים, אך מי שמציב את האסתטיקה בראש סדר העדיפויות לא יסכים לוותר עליהם. 

4. עלייה בערך הרכב – רכישה חד פעמית של חישוקי מגנזיום מעלה את ערך הרכב ועוזרת לו לשמור על המחיר הגבוה לאורך זמן. היא משפרת את הסחירות של הרכב, והופכת אותו לפריט מבוקש גם בהשוואה לדגמים זהים. 

5. שיפור ביצועים – קל להבין כיצד השילוב בין עמידות, חוזק ומשקל נמוך של החישוקים משפרים גם את ביצועי הרכב: החישוקים מקלים על המאמץ בדחיפת דוושת הבלם וכך מעניקים שליטה אופטימאלית על הרכב. למעשה, חישוקי המגנזיום התחילו את דרכם במכוניות יוקרה ובתחרויות פורמולה, ויחד עם זאת השיפור בביצועים ניכר גם בדגמי רכבים בסיסיים שלא שייכים לענף הספורט המוטורי. 

חישוקי מגנזיום מסוגלים לפזר את החום שנפלט מהגלגלים בצורה טובה יותר, ולהקטין כיפוף ופיצוצי צמיגים. פיזור החום גם מיתרגם לבלימה יעילה ולפניות חדות של הרכב. בנוסף, ישנם מחקרים המראים כיצד החישוקים מאפשרים זרימת אוויר בחופשיות סביב הצמיג ובכך עוזרים לקרר את הבלמים. קירור חיצוני כזה משפר את ביצועי הרכב ואף מונע את התלות של הבלמים בנוזל קירור ייעודי. 

6. צמצום צריכת הדלק – אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של חישוקי מגנזיום הוא שהשיפור בביצועים לא בא על חשבון צריכת דלק נמוכה. במילים אחרות, החישוקים מסייעים לצמצם את צריכת הדלק, וזאת בעיקר בזכות המשקל הנמוך שלהם. הם למעשה מקלים את העומס שיש על הרכב וכך מאפשרים נסיעות ארוכות באותה כמות אנרגיה. 

7. מחיר אטרקטיבי – המחיר של חישוקי מגנזיום כיום הוא נמוך מכפי שנהוג לחשוב. בעבר אמנם נמכרו חישוקים כאלה במחירים גבוהים, אך עלייה בהיצע ושמירה על ביקוש יחסית קשיח עזרו לירידת מחירים ולהתייצבות הענף. התוצאה היא שכיום כל בעל רכב יכול להרשות לעצמו להצטייד בחישוקי מגנזיום. בהתחשב ביתרונות שמנינו כאן, מדובר בהשקעה משתלמת ובמיוחד אם נוהגים כמה עשרות קילומטרים בשבוע ועל כבישים בינעירוניים. 

אחזקת חישוקי מגנזיום

הדרך הטובה ביותר לנצל את היתרונות של חישוקי מגנזיום היא להקפיד על אחזקה נכונה. כדי למנוע הצטברות בלאי ושחיקה, יש לאחסן את החישוקים בצל, ולנקות ולשטוף אותם על בסיס קבוע, תוך שימוש בחומרים ייעודיים שנמכרים במוסכים ובחנויות "עשה זאת בעצמך". 

ניתן לרכוש ערכת ניקוי מיוחדת לחישוקי מגנזיום, שכוללת בין היתר תרסיס הברקה, שעווה וספוג למריחה. מברשות לחישוקי מגנזיום מיועדות להסרת חצץ שנתקע בגלגלים מבלי לשרוט את הציפוי. 

בנוסף, כדאי לקחת את הרכב לשטיפה מקצועית לפחות אחת לחודש. עבור מי שבכל זאת מעדיף לעשות זאת לבד, יש להשתמש במים פושרים בלבד המכילים מעט סבון. אין לנקות חישוקי מגנזיום בעזרת צמר פלדה, סקוצ'ים ותכשירי ניקיון המכילים כימיקלים ומלחים. 

לסיכום, היתרונות הגדולים ביותר של חישוקי מגנזיום משלבים בין עמידות וחוזק לבין משקל נמוך וביצועים מרשימים. אי אפשר גם להתעלם מהערך האסתטי של החישוקים ומהאופן שבו הם מעלים את מחיר הרכב. כל אלו הופכים את החישוקים לפריט מומלץ עבור חובבי נהיגה ולחלק בלתי נפרד מענף הרכב. 

 


כתבות נוספות

המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
הגיע הזמן להחליף צמיגים ואתם לא יודעים איך ואל מי לפנות? מזל שהגעתם הנה 
לכתבה המלאה
צמיגים וצידה לדרך
צמיגים וצידה לדרך
 איך יודעים אילו צמיגים לקנות? איך בוחרים צמיג?
לכתבה המלאה
קודי מהירות
קודי מהירות
 דאגנו לכם לטבלת קודי מהירות, שתעשה לכם סדר בצמיגים. 
לכתבה המלאה
איך לקרוא את מידות הצמיג
איך לקרוא את מידות הצמיג
 לא יודעים את מידת הצמיג? 
לכתבה המלאה