נתקעת עם פנצ'ר? לא עברת טסט? הצמיג תקול? הגעת למקום הנכון. כבר לא צריך להיות מומחה רכב כדי לטפל בצמיג תקור. לרשותך מנוע השוואת מחירי צמיגים המסייע להחליף צמיגים ברכב בקלות, במהירות ובמחיר המשתלם ביותר. באתר ניתן למצוא הנחות עד כ- 60% הנחה ממחיר המחירון. ניתן לבצע חיפוש על פי סוג הרכב ללא צורך בדגם הצמיג, לאתר את הפנצ'ריה הקרובה ביותר ואת המחיר הזול ביותר. לאחר מציאת הצמיג אותו תרצה לרכוש ניתן להזמינו טלפונית ללא התחייבות, להגיע אל הפנצ'ריה המוצעת ולהרכיבו. התשלום יבוצע בבית העסק, אך ורק בתום הרכבת הצמיג החדש. לא הרכבת? לא שילמת.

האם מותג הצמיגים באמת חשוב?

האם מותג הצמיגים באמת חשוב?
מאת:
מערכת Tires4 - U
תאריך: 2016-09-19 10:09:52

 פערי המחירים בין מותגי הצמיגים השונים יכולים להגיע עד למאות אחוזים. השאלה המתבקשת היא האם יש לכך משמעות, או כיצד זה משפיע על רמת הבטיחות בנהיגה? כל התשובות בכתבה שלפניכם. 

 רכישת צמיגים לפי תג מחיר בלבד היא פעולה צרכנית לא נכונה ואף מסוכנת. ניסיון לחסוך על צמיגים עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים לרכב, להביא לביטול פוליסת הביטוח ולהעלות משמעותית את הסיכוי לתאונות דרכים. 

ראשית, הצמיג חייב להתאים לדרישות היצרן של הרכב ועליו להיות בן שנה וחצי לכל היותר. כך גם בנוגע לאיכות הצמיג, אין מקום לפשרות וכדאי לבדוק את מידותיו לפי הנתונים הרשמיים המוטבעים על הדפנות. בנוסף, חשוב לשים לב ללחץ האוויר המרבי, להקפיד על לחצי ניפוח תקינים ולבדוק את יכולת הבלימה ורמת השחיקה שמיוצגים על ידי סימונים שמשותפים לכל היצרנים. 

למרות שהשאיפה של כל נהג היא מן הסתם לחסוך בהוצאות, קיימת משמעות גדולה לאיכות הצמיג, כשברב המקרים האיכות נקבעת על פי המותג ולפי הותק והניסיון של היצרן. כל אלו מקבלים ביטוי במחיר, שמגיע לפערים של מאות אחוזים ביו המותגים השונים. ההמלצה העקרונית היא, אם כן, להעדיף צמיגים שיוצרו על ידי חברה בעלת שם, כמו מישלין, ברידג'סטון, דנלופ ועוד. 

מה כדאי לדעת לפני שבוחרים צמיגים?

קודם כל צריך לזכור שהצמיג הוא הפריט האחרון שמפריד בינינו לבין הכביש. העובדה הזו מטילה אחריות גדולה על יצרני הצמיגים והיא מחייבת אותם לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות. חברות בולטות בענף הצמיגים לא ייקחו סיכון ויעדיפו להשקיע כדי לשמור על המוניטין שלהן, בעוד חברות צעירות עשויות לקבוע סדר עדיפויות שונה ולנסות לחסוך בשלבי הייצור כדי לחדור לשוק הצפוף והרווחי. 

על אף האמור לעיל, לא תמיד המותג הוא אינדיקציה לאיכות הצמיג, והמשוואה של תקציב מול מותג לא חד משמעית כפי שנהוג לחשוב. בסופו של דבר, עדיף לבחור את הצמיג לפי אופי הנהיגה הספציפי ודרישות היצרן, ולא לפי מותג כזה או אחר. במילים אחרות, השקעה של אלפי שקלים במותג של צמיגי ספורט לא תניב תועלת לנהיגה על רכב מסחרי, וההיפך. 

השאלה האמיתית היא מה הנהג מצפה לקבל מהצמיג ובאיזה אופן הוא שומר עליו. אחזקה נכונה יכולה להפיק תועלת רבה גם מצמיגים שמיוצרים על ידי מותגים לא מוכרים, בעוד שהזנחה תגרום לבלאי ושחיקה גם בצמיגים הכי יקרים שיש על המדף. הנהג הוא האחראי להכנת שיעורי הבית על הצד הטוב ביותר- לקבל המלצות מחברים, או בני משפחה ולעקוב בקפדנות אחר הוראות היצרן כפי שמפורטות בספר הרכב. 

אם תנהגו בזהירות ובמהירות ממוצעת של 80 קמ"ש, תוכלו ליהנות מצמיג זול גם במשך 3-4 שנים ללא כל בעיה. לעומת זאת, נהיגה פרועה במהירות של 100-110 ק"מ תקצר את חיי הצמיג בעד 25% בלי שום קשר למותג שחתום עליו. 

היום קיימים גם כן כלים מקוונים רבים להשוואה בין מותגים קטנים ופחות מוכרים של יצרני צמיגים מכל רחבי העולם. לא צריך להיות מכונאי רכב כדי להשתמש בכלים האלה, כשבנוסף אפשר לקרוא חוות דעת ברשתות החברתיות, באתרי האינטרנט ובבלוגים שיעזרו לגבש ולקבל החלטה לגבי המותג המתאים ביותר לרכב הספציפי.

הסוד של יצרני הצמיגים: לא כולם עונים על אותם תווי תקן

תווי התקן האירופאי והאמריקאי יכולים להעניק מידע חיוני על איכות הצמיג. התקן האירופאי מדרג את אחיזת הצמיג בכביש רטוב, את היעילות והחיסכון בדלק ואפילו את כמות הרעש שהוא מייצר. לעומת זאת, התקן האירופאי מגלה פרטים על דירוג הבלאי הצפוי של הצמיג, על רמת האחיזה ועל רמת פיזור החום שלו. מבחינתכם כנהגים, עמידה בתקנים היא סימן מצוין למחויבות של היצרן כלפי הלקוחות. הסוד השמור של יצרני הצמיגים הוא שלא כולם עומדים באותם תקנים, וגם המותגים הגדולים בעולם מחפשים קיצורי דרך כדי להגדיל את שורת הרווח.

גם בהקשר הזה, חשוב להדגיש את משמעות התאמת הצמיגים לצרכים האישיים. נהיגה בתנאי שטח דורשת צמיגים שונים לחלוטין מהתאמת צמיגים לרכבי פנאי- יש צמיגים מיוחדים לרכבי משפחה עמוסים במשקל מקסימאלי ויש גם צמיגים שונים לחורף ולקיץ. מעבר לכך, כל צמיג מתייבש עם השנים, ותצטרכו להחליף אותו אחרי 3-4 שנים גם בלי קשר לגובה ההשקעה הכספית במותג.

סביר להניח שמותג הצמיגים יהיה חשוב במיוחד לבעלי רכבי יוקרה, מכונאים ומי שמכיר מקרוב את הענף, או יודע לשים לב גם לפרטים הטכניים הקטנים ביותר. כל השאר יכולים להסתפק בבדיקה כללית של סוג הצמיג עצמו ולוותר על השוואה ספציפית בין חברות. 

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שגם יצרני הצמיגים הנחשבים והמפורסמים ביותר מייצרים מגוון אדיר של סדרות. יש להם צמיגים יקרים וזולים, צמיגים לארצות מפותחות ולמדינות מתפתחות וצמיגים לתחרויות, לעומת כאלה שמיועדים לציבור הרחב. למרות הטכנולוגיה שעומדת לרשותם והפטנטים שמאפשרים להם לייצר צמיגים טובים ועמידים, לא כל המותגים משקיעים את אותם משאבים במוצרים שלהם.

בסופו של דבר, צמיג מקורי וחדש עם תו תקן אירופאי או אמריקאי יעשה עבורכם את העבודה. חשוב יותר שתקפידו על אחזקה שוטפת נכונה של הצמיג, מאשר שתשקיעו עוד כמה מאות שקלים ברכישת מותג מפורסם. נצלו את התחרות בין יצרני הצמיגים והשתמשו בה לטובתכם. הקצו לפחות כמה ימים להשוואה בין צמיגים, בדקו היטב את הנחיות משרד התחבורה ואל תתביישו לשאול אנשי מקצוע לגבי מידת ההתאמה בין הצמיג לבין דרישות יצרן הרכב. 

 


כתבות נוספות

המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
הגיע הזמן להחליף צמיגים ואתם לא יודעים איך ואל מי לפנות? מזל שהגעתם הנה 
לכתבה המלאה
צמיגים וצידה לדרך
צמיגים וצידה לדרך
 איך יודעים אילו צמיגים לקנות? איך בוחרים צמיג?
לכתבה המלאה
קודי מהירות
קודי מהירות
 דאגנו לכם לטבלת קודי מהירות, שתעשה לכם סדר בצמיגים. 
לכתבה המלאה
איך לקרוא את מידות הצמיג
איך לקרוא את מידות הצמיג
 לא יודעים את מידת הצמיג? 
לכתבה המלאה