נתקעת עם פנצ'ר? לא עברת טסט? הצמיג תקול? הגעת למקום הנכון. כבר לא צריך להיות מומחה רכב כדי לטפל בצמיג תקור. לרשותך מנוע השוואת מחירי צמיגים המסייע להחליף צמיגים ברכב בקלות, במהירות ובמחיר המשתלם ביותר. באתר ניתן למצוא הנחות עד כ- 60% הנחה ממחיר המחירון. ניתן לבצע חיפוש על פי סוג הרכב ללא צורך בדגם הצמיג, לאתר את הפנצ'ריה הקרובה ביותר ואת המחיר הזול ביותר. לאחר מציאת הצמיג אותו תרצה לרכוש ניתן להזמינו טלפונית ללא התחייבות, להגיע אל הפנצ'ריה המוצעת ולהרכיבו. התשלום יבוצע בבית העסק, אך ורק בתום הרכבת הצמיג החדש. לא הרכבת? לא שילמת.

כיצד בוחרים צמיגים?

כיצד בוחרים צמיגים?
מאת:
יוסי שואף
תאריך: 2016-12-20 14:44:28

הצמיג הוא רכיב הבטיחות החשוב ביותר ברכב, מפני שהוא הגורם היחיד המקשר בין המכונית לכביש.

  כיצד בוחרים צמיגים

הצמיג הוא רכיב הבטיחות החשוב ביותר ברכב, מפני שהוא הגורם היחיד המקשר בין המכונית לכביש. הוא זה שמאפשר לבלום, להאיץ או לפנות, ולכן חשיבות בחירתכם הנכונה בצמיגים הנה ראשונה במעלה וכן הטיפול והאחזקה שלהם. אפילו היוקרתית והטובה שבמכוניות לא תאחוז בכביש בצורה מיטבית ללא צמיג מתאים.

ברמה הטכנית-

1. בירור המידה המתאימה לרכב (רוחב הצמיג, חתך הצמיג וקוטר החישוק עליו מולבש הצמיג) וקוד המהירות וקוד עומס (מוזכרים ברישיון הרכב).

 

2. בחירת מותג צמיגים מוכר, העומד בתקני הבטיחות המחמירים ביותר ומחברה המשקיעה במחקר, בייצור ובמבחני כביש. בררו מהי האחריות שמעניק היצרן/היבואן – מה היא כוללת ולכמה שנים.

 

3. תאריך הייצור של הצמיג – מומלץ לרכוש צמיגים טריים ככל האפשר. קיים איסור על יבואנים ובתי מסחר לצמיגים להרכיב צמיג בן למעלה מ-6 שנים מיום היצור.

על מנת להשוות ולבחור בין צמיגים, יש להתייחס ל-4 אספקטים עיקריים:

בטיחות ועמידות – רוב הצמיגים העומדים בתקנים והמתאימים לרכב יתפקדו בצורה הולמת על הכביש, אך יש לקחת בחשבון את תנאי הנהיגה מבחינת מזג האוויר והדרך השונים – חום/קור, כביש רטוב, כביש משובש, אז בטיחות הצמיג קריטית מבחינת יכולת ומרחק הבלימה שלו ועמידותו בתנאי הדרך השונים. בין צמיגים ממותגים מובילים וצמיגים ממותגים פשוטים נמצאו הבדלים של מטרים קריטיים ביכולת הבלימה.

יעילות הצמיג לטווח הארוך – קיימים בשוק צמיגים אשר מושקעת בתכנונם טכנולוגיה של חיסכון באנרגיה. כלומר, לעיתים רכישה של צמיג מעט יקר יותר, אך כזה שחוסך באנרגיה, משמעותה צריכת דלק נמוכה יותר ותוחלת חיים ארוכה יותר (והרווחנו גם שמירה על איכות הסביבה).

השפעת הצמיג על נוחות הנהיגה – לסוג הצמיג ולהתאמתו לרכב קיימת השלכה ישירה על הפחתת רעשי הנהיגה ויציבות הרכב בנהיגה. צמיג טוב אוחז בכביש באופן מקסימאלי ושקט, יהיה גמיש, אך חזק דיו לבלום זעזועי הכביש.

התאמה לסוג הרכב והנהיגה – יש לבחור את הצמיג לפי צרכי הנהיגה ומאפייני הרכב שלכם- רכב ספורט, רכב משפחתי ורכב 4X4  עם נהיגה מרובה בשטח, נהיגה ספורטיבית ובמהירויות גבוהות, נהיגה בתוך עיר וכיוצא בזה, הם שיקולים לבחירת סוג הצמיג.

כיצד לבחור צמיגים משומשים:

לעיתים רכישת צמיגים משומשים הנה הבחירה הנכונה. למשל, כאשר הרכב עומד למכירה ויש צורך בהחלפת הצמיגים, או כאשר נקרע רק צמיג אחד וברצונך לרכוש צמיג המתאים למצב הצמיג הקיים. גם כאשר רוכשים צמיג יד שנייה עליו להיות באיכות מצוינת ושמור היטב:

-בחרו בצמיגייה אמינה ומומלצת.

-העדיפו צמיג מסוג זהה לצמיג הקיים מבחינת המותג ומצבו.

-בדקו את גיל הצמיג, המידה, קוד המהירות וקוד המשקל.

-וודאו שהצמיג אופסן בתנאים טובים ולא היה חשוף לחום/שמש ישירה.

-בדקו שאין סימני יובש (סדקים) או נזקים בדופן הצמיג.

 

*קיים איסור על יבואנים ובתי מסחר לצמיגים להרכיב צמיגים משומשים בני למעלה מ-24 חודשים.

 

צמיגים במבצע – צמיגים בזול

עשו השוואת מחירים בין צמיגיות שונות ובאתרי האינטרנט, ישנם הבדלים ניכרים במחירי אותם הצמיגים במקומות שונים. כיום, התחרות בענף הצמיגים מייצרת מבצעים רבים, מוזילה את עלויות הצמיגים ומאפשרת ללקוח השוואה אובייקטיבית בין אתרי מכירת צמיגים וצמיגיות רבים. מחירי המותגים הנחשבים והמובילים לעיתים קרובים מאד למחירי הצמיגים הפשוטים, ורכישה של צמיגים במבצע (1+1, אחוזי הנחה ניכרים והטבות אחרות) כדאית ועדיפה. עם זאת, בבואכם לרכוש צמיג "זול" עליכם לערוך בדיקה מקיפה של גיל הצמיג, התאמת המידה וקוד המהירות וכיוצא בזה, וזאת על מנת לוודא שאינכם קונים "חתול בשק". 

באתר יד2 צמיגים אתם, הלקוחות, נחשפים למספר רב של צמיגיות, באזורים שונים בארץ, בעלות שם ומקצועיות, ולכל המבצעים, כך שמתאפשרת לכם הבחירה המיטבית היכן לרכוש ומה לרכוש ובלי מאמץ מיותר. 

צמיגים לרכב 4X4

חוויית הנהיגה בג'יפ, בשטח או על הכביש, תלויה באיכות הצמיגים המורכבים עליו. קיימים שלושה סוגי צמיגים המתאימים לפי אופי הנהיגה:

צמיגי  "חצי-חצי"– AT – ALL TERRAIN

צמיגי שטח – MT – MUD TERRAIN

צמיגי כביש – HT– HIGH WAY TERRAIN

צמיגי ה"חצי-חצי" – AT – כלומר, חצי כביש חצי שטח – מטרתם לאפשר ביצועי נהיגה טובים בכביש ובשטח בתנאים שונים – דרך עפר, סלעית ואף בוצית, וכמובן, בכביש סלול. הסוליה קשיחה ומאופיינת במרווחים צרים יותר מאשר בצמיגי השטח, ולכן מתאפשרת נסיעה שקטה יותר בכביש מאשר הנסיעה בצמיגי השטח. בהשוואה לצמיגי כביש, הם רועשים יותר. הדפנות קשיחות יותר ליצירת התנגדות טובה יותר לתקרים ופציעות בנהיגת השטח. רוב צמיגי הAT- מתוכננים בעיקר לנסיעה בכביש.

 

צמיגי שטח MT – צמיגים המותאמים לרכבים אשר נמצאים בנהיגת שטח בתדירות גבוהה. הפרופיל שלהם "גס" – קוביות גדולות, מרווחים גדולים ועמוקים ביניהן, גמישות ודפנות עמידות מאד. זאת על מנת שהצמיג יוכל לחדור לבוץ, ניקוי עצמי ומהיר של הבוץ, אחיזת סלע וכל זאת מבלי להחליק או להינזק. הם אינם נעימים לנהיגת כביש – אין אחיזת כביש מלאה, מרחק הבלימה גדול, מרעישים ויוצרים רעידות, תצרוכת הדלק עולה ועל הכביש הבלאי שלהם גדול יותר.

צמיגי כביש HT – אלו הם הצמיגים אשר מורכבים ברוב רכבי CROSSOVER ומתאימים בעיקר לנסיעת כביש, אך מתאימים גם לנסיעת שטח קל - שבילים. מותאמים לתנאי אקלים קיץ-חורף וכביש יבש-רטוב. למרות הכינוי – MS "בוץ ושלג" אלה צמיגים עם העדפה ברורה לנהיגת כביש. הם מעניקים אחיזת כביש מצוינת, נוחות נסיעה גבוהה, שקטים ועמידים בפני שחיקה בנהיגת כביש.

איך לקרוא תאריך ייצור:

תאריך הייצור של הצמיג מוטבע על הדופן, במסגרת מעוגלת ובה 4 ספרות: השתיים הראשונות הן השבוע בשנה, והשתיים האחרונות הן השנה. לדוגמה, (2314) – הצמיג יוצר בשבוע ה-23 בשנת 2014.

מומלץ, כמובן, לקנות צמיג "טרי" ככל הניתן.

מערכת להשוואת מחירי צמיגים

מערכת השוואת המחירים היא כלי חשוב בידי הלקוח להשוואת מחירים ונתונים של צמיגים, כך שיוכל להתאים את הצמיג לצרכי הנהיגה, לסוג הרכב ולתקציב. מחירון הצמיגים מאפשר גם בחירת צמיגיה לפי אזור נוח ללקוח, כך שייחסך ממנו כיתות רגליים מיותר, חשיפה למבצעים והנחות על צמיגים.

זמן = כסף.

מערכת להשוואת מחירי הצמיגים מורכבת ממספר פרמטרים:

- איזור בארץ

- מידות: קוטר חישוק, חתך, רוחב (רשומים ברישיון הרכב)

- דגם

- סוג הצמיג: פרטי, מסחרי, RUN FLAT, 4X4

- השוואה בין יצרנים

- קוד מהירות

 

 ג'נטים מגנזיום

ג'נטים ממגנזיום הנם פריט אסתטי לרכב, אבל לא רק, הם גם מסייעים לצמיג למצות את יכולותיו הדינמיות. במקור יוצרו חישוקי המגנזיום לרכבי מרוץ. עם השנים והביקוש הגובר- נפסק הייצור ממגנזיום טהור, עקב חסרונות החומר (בלאי מהיר במגע עם לחות, קורוזיה, סדקים). סגסוגת מגנזיום פתרה בעיות אלה וכיום היא החומר ממנו עשוי החישוק. משקל חישוק מגנזיום נע בין 5-9 ק"ג, תלוי במידתו.

ג'נט רגיל, מברזל, מיוצר בתהליך ייצור פשוט והמוני, על פי תבניות קבועות. בעוד שג'נט מגנזיום, סגסוגת קלה, מיוצר ומעוצב על ידי מחרטות רבות עוצמה, במגוון רחב של תצורות. את העיצוב יכול הלקוח לבחור מתוך קטלוגים או באמצעות אתר האינטרנט לפי מידת החישוק.

 


כתבות נוספות

המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
הגיע הזמן להחליף צמיגים ואתם לא יודעים איך ואל מי לפנות? מזל שהגעתם הנה 
לכתבה המלאה
צמיגים וצידה לדרך
צמיגים וצידה לדרך
 איך יודעים אילו צמיגים לקנות? איך בוחרים צמיג?
לכתבה המלאה
קודי מהירות
קודי מהירות
 דאגנו לכם לטבלת קודי מהירות, שתעשה לכם סדר בצמיגים. 
לכתבה המלאה
איך לקרוא את מידות הצמיג
איך לקרוא את מידות הצמיג
 לא יודעים את מידת הצמיג? 
לכתבה המלאה