נתקעת עם פנצ'ר? לא עברת טסט? הצמיג תקול? הגעת למקום הנכון. כבר לא צריך להיות מומחה רכב כדי לטפל בצמיג תקור. לרשותך מנוע השוואת מחירי צמיגים המסייע להחליף צמיגים ברכב בקלות, במהירות ובמחיר המשתלם ביותר. באתר ניתן למצוא הנחות עד כ- 60% הנחה ממחיר המחירון. ניתן לבצע חיפוש על פי סוג הרכב ללא צורך בדגם הצמיג, לאתר את הפנצ'ריה הקרובה ביותר ואת המחיר הזול ביותר. לאחר מציאת הצמיג אותו תרצה לרכוש ניתן להזמינו טלפונית ללא התחייבות, להגיע אל הפנצ'ריה המוצעת ולהרכיבו. התשלום יבוצע בבית העסק, אך ורק בתום הרכבת הצמיג החדש. לא הרכבת? לא שילמת.

הידעת?

הידעת?
מאת:
יוסי שואף
תאריך: 2016-12-20 11:49:53

 8 דברים שאתם חייבים לדעת על צמיג הרכב שלכם. 

 הוא הקשר היחיד שלנו עם הכביש, מהווה מרכיב בטיחותי, משפיע ומרכזי בשליטתנו על הרכב, במיוחד בשעות חירום- צמיג הרכב שלנו. בשנים האחרונות חלה עלייה במספר תאונות הדרכים הנגרמות, כתוצאה מצמיגים לקויים, כשמרביתן התרחשו בחורף. אנחנו חושבים שהגיע הזמן, שנדע עליו יותר ונתייחס אליו בכבוד הראוי לו. 

1. משקל- הצמיגים נושאים את משקל הרכב ושומרים על יציבותו, לכן הימנעו מעומס יתר על הרכב והקפידו על לחץ ניפוח מתאים.

2. תעלות (חריצים)- תפקידן העיקרי בצמיג הוא קירור, אחיזה וניקוז מים. תעלות שחוקות מעבר למותר יגרמו בנסיעה בכביש רטוב "לריחוף" על הכביש ואובדן שליטה מוחלט על הרב. 

3. צמיג ללא אבוב - (TUBELESS) בעל תוחלת חיים ארוכה יותר, כשהוא מאפשר נסיעה ארוכה יותר לאחר תקר ומונע אובדן שליטה, אך זכרו- הוא רגיש לפגיעות באופן (ג'נט). 

4. צמיג רדיאלי- גם הוא מאופיין בתוחלת חיים ארוכה, חוסך בדלק (עד 10%), מיועד למהירויות גבוהות יותר ומפגין עמידות יוצאת דופן לתקרים בסוליה. זכרו, דפנותיו של הצמיג הרדיאלי דקות ורגישות לשפשופים, פגיעות במדרכות וכו'.

5. ניפוח הצמיגים- ניפוח של 70% מהלחץ המומלץ מקצר את תוחלת חיי הצמיג ל – 70% ומעלה את צריכת הדלק ב – 2%. 

6. מהירות- נהיגה במהירות של 110 קמ"ש (לעומת 80 קמ"ש) מקצרת את תוחלת חיי הצמיג ל – 75% ומעלה את צריכת הדלק ב – 2%. 

7. אוויר- אין להוציא אוויר כשהצמיג חם, כיוון שלאחר נסיעה ארוכה, האוויר עלול לעלות עד 20% יותר מהלחץ כשהצמיג קר. הקפד על בדיקת לחץ אוויר, אך רק כשהצמיג קר.  

8. קראו אותו- על הצמיג קיים מידע רב וחיוני לכם. 

 
 


כתבות נוספות

המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
המדריך שישמור על צמיגי הרכב שלכם תקינים
הגיע הזמן להחליף צמיגים ואתם לא יודעים איך ואל מי לפנות? מזל שהגעתם הנה 
לכתבה המלאה
צמיגים וצידה לדרך
צמיגים וצידה לדרך
 איך יודעים אילו צמיגים לקנות? איך בוחרים צמיג?
לכתבה המלאה
קודי מהירות
קודי מהירות
 דאגנו לכם לטבלת קודי מהירות, שתעשה לכם סדר בצמיגים. 
לכתבה המלאה
איך לקרוא את מידות הצמיג
איך לקרוא את מידות הצמיג
 לא יודעים את מידת הצמיג? 
לכתבה המלאה